[ KONTEYNER ve KONTEYNER CESITLERI ]

Şantiyeler konteynerleri inşaatlarda çalışan işçilerin kullanabilmesi için üretilen ve montajı yapılar geçici binalardır. Şantiye konteynerleri şantiyelerde işçilerin en sık kullandığı alanların başında gelir. İşçiler bu konteynerleri farklı amaçlarla kullanabilirler. Şantiye konteynerlerinin de birçok çeşidi mevcuttur.Şantiye konteynerlerinin içi boş olanları dinlenme ve toplantı amaçlı kullanılır. Genellikle küçük ve dikdörtgen şeklindedirler. Ancak daha geniş alana sahip şantiye konteynerleri de mevcuttur.

Konteynerler genellikle tek katlıdır. Ancak ihtiyaç durumunda iki konteyner üst üste koyularak çift katlı konteynerler de oluşturulabilir. Bu konteynerlerin içine merdiven yerleştirilerek kolay kullanım sağlanabilir. Şantiye konteynerlerinde temel ihtiyaçlardan biri ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı güçlü olan konteynerler firmaları büyük ısınma masraflarından kurtarabilirler.  Isı yalıtımı için konteynerler özel bir madde ile kaplanır. Bu madde dışarıdan sadece temiz havayı alan, kirli havayı ise dışarı atan bir sistemdir.

Şantiye konteynerlerinin yangına dayanıklı olması da önemlidir. Birçok firma bu tip konteynerlerde ısınma ihtiyacını elektrikli soba gibi aletlerle karşılar. Bu aletler dikkatsiz kullanıldığında yangınlara sebep olabilir. Kaliteli bir şantiye konteynerinin malzemesi ısıya dayanıklıdır. Bu sayede çıkan bir yangın şantiyede bulunan yanıcı ve patlayıcı maddelere ulaşmadan kolaylıkla söndürülebilir.Şantiye konteynerlerinde genellikle standart yapılar kullanılır. Ancak şantiyenin durumuna ve firmanın isteğine göre farklı projeler de çizilebilir. Projenin uzman bir konteyner firmasından alınması veya çizdirilmesi oldukça önemlidir.

Şantiye konteynerlerinde pencerelerin istenilen yerlere konulabilmesi de oldukça önemlidir. Bu sayede konteynerin güneşten çok daha iyi yararlanması sağlanabilir. Ayrıca rüzgarın geldiği yöne pencere konulmaması da içerisinin ısısının kolay düşmesini engelleyecektir.

Piyasada farklı fiyatlarda şantiye konteynerleri bulunabilir. Ancak konteyner piyasasında kaliteli malzemenin belirli bir standart fiyatı her zaman mevcuttur. Bu fiyatın çok altında satılan konteynerler satın alınanlara ciddi sorunlar çıkartabilirler. Şantiye konteynerleri ve prefabrik ürünler hakkında daha detaylı bilgiye http://www.askonteynerfiyatlari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

- site6 - deals9