[ SANTIYE YEMEKHANELERI ]

Şantiyeler doğası gereği her zaman konteyner yapıları tercih ederler. Bu yapılar kolay takılıp sökülebilen ve ısı yalıtımını sağlayabilen şık tesislerdir.

Şantiye yemekhanelerinde birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bunlar arasında ısı, temizlik ve geniş alan gösterilebilir.Şantiye yemekhanelerinde konteyner yapıların tercih edilmesindeki temel sebeplerden biri kolay temizlenebilmesidir. Konteynerler toz tutmayan ve çok temiz gözüken malzeme ile inşaa edildikleri için şantiye’de yaşanan genel tozluluğu içeri taşımazlar. Bu tip malzemenin silinmesi de oldukça kolaydır. Şantiye yemekhanelerinde kullanılan konteyner malzemesi yangına karşı da dayanıklıdır. Yemekhanelerde yemek pişirme sırasında çıkabilecek bir yangın veya tutuşma durumunda konteyner malzemesi uzun süre ateşe dayanabilir. Bu sayede alev şantiyede bulunması muhtemel yanıcı maddelere sıçramadan kontrol altına alınabilir.Şantiye yemekhanelerinde kullanılan konteyner malzemesinin nefes alabilen özel bir içeriği olması nedeniyle havalandırma sorunu yaşanmaz. Kapısı kısa süreliğine açılan konteynerlerin zaman içinde yemek kokuları nedeniyle içine girilemez hale gelmesi sorunu konteyner özel malzemesinden hazırlanan şantiye yemekhanelerinde yaşanmaz.

Şantiye yemekhanelerinde kullanılan konteyner yapılara istenilen noktada pencere eklenebilir ve çıkartılabilir. Bu sayede güneşin geliş yönüne göre pencere eklenerek ısıtma giderlerinin azaltılması sağlanabilir.
Ayrıca konteyner şantiye yemekhanelerine ısıtma sistemi takılması da oldukça kolaydır. Betonarme bir yapıda büyük kazı çalışmaları yapmak gerekirken konteyner yapılarda buna gerek duyulmaz. 
Konteyner şantiye yemekhaneleri özel yalıtımları sayesinde çok çabuk ısınır ve ısıyı içeride tutar. Bu sayede işçiler yemeklerini sıcak bir ortamda yiyebilirler.

Şantiye sahibi şantiye yemekhanesinin plan ve projesini konteyner firmasına bırakabileceği gibi kendisi de yemekhanede olması gerekenleri proje çizerek veya konteyner firması mühendisi ile görüşerek gerçekleştirebilir. Ancak çoğunlukla şantiye firmaları şantiye yemekhanesi yapıları için önceden çizilmiş ve denenmiş üretimleri tercih ederler.

 

- site6 - deals9